Forum studentów Finansów i Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej w Katowicach

Witaj na http://aekatowice.pun.pl


#1 2007-01-03 16:54:20

jagoda

Użytkownik

3224456
Zarejestrowany: 2006-10-19
Posty: 36
Punktów :   

2 kolokwium

Kopiuje maila z 8 gr ( dostalam pozwolenie ;p) Moze tym razem tez sie uda z pytaniami ...

"Elo znalazłam w mojej książce z zarządzania karteczke z takimi o to pytaniami i pomyślałam sobe, że warto się tym podzielić
Wygląda to tak, jak to co mamy pisać 4.01 ale nie jestem pewna czy ten, kto to pisał też miał zajęcia z Głodem. Tak czy inaczej, życze miłej nauki
1.techniki twórczego myślenia to: 635, burza mózgów, technika 66, synektyka gordona (wszystkie dobrze)
2.według teorii Vrooma do efektu 1 etapu należą...(naucz się z tego diagramu z książki)
3.według piramidy Nadlera system idealny proponowany przez metodę prognostyczną jest... (patrz trójkąt Nadlera i naucz się który system jest wyżej od którego - dobrze było chyba a i b)
4.Aby założyć S. A. trza mieć minimum kapitał zakładowy... 500 tys.
5.przy wyborze opt.rozwiązania w metodzie diagnostycznej zwraca się uwagę na (ekonomie, technologie, celowość, realność - ja dałem że wszystkie pasują)
6.podstawowe fazy badawcze w metodzie diagnostycznej to rejestracja, krytyczna i konstuktywna ocena, projektowanie rozw., wybór rozwiązania (wszystkie dobrze)
7.Nad teoriami motywowania treści (związanymi z satysfakcją) pracował: Maslow i Herzberg (Lewler i Porter żle - teorie procesu)
8.U Herzberga mamy... motywatory i czynniki higieny (dwa pozostałe źle)
9.U Herzberga i Oldhama stany psychologiczne człowieka to... postrzeganie ważności pracy, odpowiedzialności, widczny postęp pracy i jedno było źle
10. która struktura jest najbardziej elastyczna... odp. Organiczna
11.zalety funkcjonalnej (były podane dwie zalety i dwie wady i wszystko odnosiło się do funkcjonalnej ale oczywiście zaznaczasz tylko zalety)
12.co ma wpływ na podział uprawnien decyzyjnych: konfiguracja, centralizacja, standaryzacja, formalizacja ( ja dałem konfiguracja i centralizacja ale tego nie ejstem pewien)
13.pytanie było o smukłe (albo płaskie) i były 4 odpowiedzi czym się charakteryzują (mało szczebli, dużo szczegli, mała rozpiętość, duża rozpiętość - no i dwa są dobrze w zależności jaką wam da)
14.więzi funkcjonalne dotyczą...doradzania, współdziałania, inicjowania (nie pamiętam czy były 3 czy 4 odpowiedzi, ale te na pewno są dobrze)
15.elementy stałe (statyczne) struktury to... odpowiedzialność - dobrze i dał jeszcze trzy które są dynamiczne (więzi funk., więci inf., i zadania)
16.aby wykonać przedsięwzięcie na które trza dużo hajsu wydać najlepiej ząłożyć... konsorcjum
17.osobowośc prawną mają... (nie ma jej cywilna, jawna i komandytowa)
18.w komandytowej komandytariusze odpowiadają... ograniczoną kwotą zobowiązań (reszta źle)
więcej nie pamiętam. Na pewno da wam troche inne więc np. może być pytanie nie o elementy pierwszej a o 2 itp, ale wiesz mw czego się uczyć. "

Offline

 

#2 2007-01-03 17:25:52

Darek Nolewajka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 188
Punktów :   

Re: 2 kolokwium

Dziękujemy Ci o Wielka!

Ostatnio edytowany przez Darek Nolewajka (2007-01-03 17:29:58)

Offline

 

#3 2007-01-03 18:34:08

Kasia M.

Użytkownik

2440033
Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 67
Punktów :   

Re: 2 kolokwium

chciałam zrobić to samo hehe

integrejszyn to klucz do sukcesu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora